رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
  • کد خبر : ۱۰۰۴۷
  • مشاهده :  352 بازدید
  • چاپ خبر : داستان ادامه دار تبصره ۳ قبوض آب

داستان ادامه دار تبصره ۳ قبوض آب

به گزارش خبرنگار دزآوان پیش از روز دوشنبه رییس شورای شهر دزفول و برخی اعضای شورای شهر دزفول جلسه ای با اصحاب رسانه در خصوص قصه ادامه دار تبصره ۳ قبوض آب برگزار گردید.موضوع تبصره ۳ قبوض آب که با رای اعضای شورای چهارم به قبوض آب شهروندان دزفولی افزوده شد همچنان مورد اختلاف مسئولین مربوطه است

رئیس شورای شهر دزفول :

جای سوال دارد که چرا شورای شهر نمیتواند قانون مصوب خود را ( تبصره ۳ ) لغو کند

IMG_20171113_214133

?به گزارش خبرنگار دزآوان عظیم سرافراز روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در خصوص تبصره ۳ قبوض آب برگزار شد ، اظهار کرد ؛ در شورای چهارم پس از جلسات متعدد افزودن تبصره ۳ به قبوض آب تصویب شد

?وی افزود : دو ماه پس از اجرای آن به علت نارضایتی مردم ، شورای چهارم ۳ بار و اینک شورای پنجم ۲ بار لغو این لایحه را تصویب کرده که لغو تبصره ۳ در شورای چهارم وارد شورای حل اختلاف استانداری خوزستان شده است و تاکنون ۲ بار با اداره کل آب و فاضلاب استان خوزستان در این رابطه مکاتبه شده ولی تاکنون هیچ پاسخی دریافت نشده است.

?سرافراز در ادامه گفت :در ۲ نوبت قرار بود نشست مشترک شورای حل اختلاف استانداری جهت بررسی موضوع و تطبیق مصوبات برگزار شود ولی نشست های مرتبط با این موضوع لغو شده و به مطالبه مردم و شورای این شهر توجه نشد.

?سرافراز اضافه کرد:شورای پنجم خردادماه ۹۶،برای بار سوم این لایحه را لغو و تحویل فرمانداری داد و نامه به استانداری ابلاغ شد ولی هیچ جوابی داده نشد.

?وی اظهار کرد:در چندین نوبت نیز به آب وفاضلاب استان نامه دادیم که آخرین بار آن نهم آبانماه بود ولی بازهم کسی پاسخگو نیست ،اگر شورای دزفول توانایی تصویب یک لایحه را دارد چرا لغو همان لایحه اجرایی نمی شود.

?رئیس شورای شهر دزفول هشدار داد:اگر تا چهارشنبه همین هفته آب وفاضلاب استان خوزستان پاسخی به نامه شورای شهر ندهد و در نشست رسمی شورای شهر شرکت نکند موضوع را از طریق وزارت نیرو پیگیری خواهیم کرد و یا تصمیم را به مردم واگذار میکنیم.

?وی گفت:کارگروه ویژه ای برای بررسی این موضوع در شورای شهر تشکیل شده است لیست هزینه های تبصره ۳ بررسی نمایند.

?سرافراز در پایان گفت : از مدیران استان تقاضا میکنیم نسبت به این موضوع و خواسته شورا اهمیت دهند.

?به گزارش دزآوان در خلال نشست خبری رئیس شورای شهر دزفول در تماس تلفنی با یکی از مدیران ابفا خوزستان پیگیر موضوع شد که بر اساس شواهد مقرر است جلسه ای با حضور مدیران آبفا استان در فرمانداری دزفول برگزار شود.

? فرهاد جاموسی عضو شورای شهر دزفول :

شورای چهارم عالمانه تبصره ۳ قبوض آب را تصویب کرده اما اینک شجاعانه میگوییم اشتباه کردیم

IMG_20171113_215419

?فرهاد جاموسی عضو شورای شهر دزفول در نشست خبری رئیس شورای شهر دزفول که در سالن شورای شهر برگزار شد در سخنانی گفت : برخلاف ادعای برخی آقایون که میگویند شورای چهارم اغفال شده ، اعلام میکنیم شورای چهارم عالمانه و اگاهانه به مصوبه تبصره ۳ قبوض آب رای داده است.

?وی افزود : ما نمیتوانیم با مردم دروغ بگوییم و شجاعانه اعلام میکنیم اشتباه کرده ایم و امروز به عنوان نماینده مردم خواهان لغو این تبصره هستیم.

?جاموسی در ادامه گفت : مدیر امور آبفا دزفول فردی متدین و مدهبی است و از مدیران زحمتکش دزفول است و امور ابفا دزفول در دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده ای به دزفول کرده است و آبفا اینک نیز همچنان در حال خدمت به مردم است.

?جاموسی در ادامه با نشان دادن ویدیویی از سخنان امام خمینی ره از طریق گوشی تلفن همراهش گفت : بر اساس سخنان بنیانگذار انقلاب ما باید مدافع حقوق مردم باشیم و از مدیران آبفا و همه مسئولین تقاضا داریم پیگیر لغو قانونی این مصوبه باشند.

?لازم به توضیح است در خبر قبلی منتشر شده برخی اظهارات جاموسی عضو شورای شهر با اشتباه تایپی مواجه شد که جا دارد ضمن اصلاح از ایشان عذر خواهی کرد

?مدیر مسئول پایگاه خبری دزآوان در نشست خبری با اعضای شورای شهر :

مردم ، شورای چهارم را مقصر تصویب تبصره ۳ قبوض اب میدانند.

IMG_20171113_223847_665

?امین قمر مدیر مسئول پایگاه خبری دزآوان در نشست خبری پیش از ظهر امروز رییس و برخی اعضای شورای شهر دزفول در سالن شورای شهر اظهار داشت : شورای چهارم پیش از آنکه دیگران را مقصر کند باید به اینکه نمیتوانند برخی قوانین را لغو کنند به این موضوع می اندیشیدند.

?وی افزود : بر اساس مدارک موجود ( که در جلسه شورا ارائه شد ) مبالغ مصوبه تبصره ۳ شورای چهارم شهر دزفول بیشتر از انچه که امروز اجرا میشود بوده که اگر مصوبه شورای چهارم اجرا میشد مبالغ بیشتر از حال بود.

?قمر در ادامه گفت : به عنوان مثال شورای چهارم برای بیشترین میزان مصرف ، مبلغ ۲۰ هزار تومان به عنوان تبصره ۳ تصویب کرده که بر روی قبوض آب افزوده شود اما وزارت نیرو این مبلغ را ۱۰۵۰۰ تومان کاهش داده است.

?مدیر مسئول پایگاه خبری دزآوان همچنین گفت : باید اطلاعات درست به مردم داد و باید گفت که شورای چهارم پس از نامه اجرای تبصره ۳ از سوی وزارت نیرو یک‌ ماه فرصت لغو داشته اما اقدامی نکرده است( نامه موجود در جلسه شورا ارائه شد)

?قمر همچنین گفت : شورای چهارم باید به این نکته دقت میکرد که لغو یک قانون همانند مصوب شدن تا اجرای آن زمان بر و گاهی غیر ممکن است که امروز برای لغو تبصره خود به مشکل بر نخورد.

?وی افزود : بر اساس نظرسنجی مردم شورای چهارم را مسبب تصویب تبصره ۳ میدانند و عده ای نمیتوانند با رفتارهای پوپولیستی و اینکه بگویند اغفال شده ایم از این موضوع فرار کنند و خود را بی تقصیر جلوه دهند که جا دارد از جاموسی و سرافراز بخاطر شجاعت در اینکه بیان میکنند آگاهانه به این مصوبه رای داده اند تشکر کرد.

?قمر در پایان گفت : مردم انتظار دارند اعضای شورای شهر عمل گرا باشند و اظهارات و طرحهای آنها تئوری و روی کاغذ تنها نباشد و وارد فاز عملیاتی شود .

به گزارش دزآوان نشست خبری رییس شورای شهر دزفول دارای حواشی دیگری خارج از موضوع تبصره ۳ قبوض آب بود.

پیش از برقرار جلسه نشست خبری رییس شورای شهر دزفول تعداد زبادی از کارکنان پیمانی شهرداری مناطق یه گانه و مرکزی دزفول در مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند که باعث تاخیر ۴۵ دقیقه ای برگزاری نشست خبری شد.

با تماس عظیم سرافراز با شهرداران مناطق و سرپرست کارکنان شهرداری به محل کار خود بازگشتند

بر اساس گفته تجمع کنندگان ، تبدیل وضعیت برخی کارکنان دیگر علت تجمع بود.

اعضای شورای شهر و سرپرست شهرداری موضوع تبدیل وضعیت را تکذیب کردند و آن را شایعه خواندند.

از دیگر حواشی این نشست حضور یک نفر غیر خبرنگار و غیر از کارکنان و اعضای شورای شهر در نشیت خبری بود.

با توجه به اعلام آزاد بودن مردم برای حضور در نشست خبری رئیس شورا تنها همین یک نفر در نشست خبری حضور پیدا کرد.

به نظر میرسد تکرار صحبتهای تکراری در خصوص موضوع تبصره ۳ باعث بی تفاوتی شهروندان شده است.

تنها شهروند حاضر در جلسه نشست خبری شورای شهر ، موضوع انتقال آب از سرشاخه های دز را با موضوع تبصره ۳ اشتباه گرفته و از رئیس شورای شهر در حین جلسه نسبت به موضوع انتقال آب از رودخانه دز به شهرهای همجوار سوال کرد که سرافراز نسبت به این موضوع اعلام بی اطلاعی کرد.

عکاس : حسین گلستانی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه