رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  • کد خبر : ۱۰۲۲۶
  • مشاهده :  424 بازدید
  • چاپ خبر : محیط زیست دزفول نسبت به صید آبزیان در دریاچه سد دز هشدار داد

محیط زیست دزفول نسبت به صید آبزیان در دریاچه سد دز هشدار داد

– رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول با بیان اینکه صید ماهی و آبزیان در دریاچه ها و اکوسیستم های آبی از جمله دریاچه سد دز نیازمند اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست است گفت:صید آبزیان بدون مجوز ممنوع و غیرقانونی بوده و با متخلفان برخورد می شود.

به گزارش دزآوان فرهاد قلی نژاد روز دوشنبه در گفت و گویی با خبرگزاری جمهودی اسلامی  با اشاره به دستگیری ۲ صیاد متخلف در دریاچه سد دز افزود:صدور مجوز صید آبزیان در راستای جلوگیری از کاهش جمعیت و بهره برداری پایدار از منابع آبزی در جهت حفاظت از اکوسیستم ها و گونه های حیات وحش است.
وی همچنین بیان داشت : هنگام گشت زنی و کنترل مشترک یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه قلعه شاداب دزفول و یگان حفاظت محیط زیست چهل پا اندیمشک در دریاچه سد دز ۲ صیاد متخلف دستگیر و تعدادی ماهی صید شده کشف شد.
قلی نژاد افزود:متخلفان به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دزفول معرفی شدند و ادوات صید طبق قانون شکار و صید توقیف شد.
رئیس اداره پارک ملی دز نیز گفت:با انجام پایش در شکارگاه های پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز یک شکارچی غیرمجاز پرنده حمایت شده دراج شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.
رضا قپانچی پور افزود:از این شکارچی غیرمجاز یک قبضه سلاح شکاری تک لول و لاشه یک قطعه پرنده دراج به همراه تعدادی فشنگ توقیف شد .
پرنده دراج از پرندگان بومی ایران است که شکار آن ممنوع است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه