رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
  • کد خبر : ۱۰۳۵۵
  • مشاهده :  194 بازدید
  • چاپ خبر : برخی سیاسیون  دزفول خواهان انتصاب فرماندار مسجد سلیمانی یا رامهرمزی برای دزفول شدند / پس از اعتراض گروه وفاق در دزفول ، بومی برای فرمانداری دزفول قوت گرفت
در اقدامی عجیب :

برخی سیاسیون دزفول خواهان انتصاب فرماندار مسجد سلیمانی یا رامهرمزی برای دزفول شدند / پس از اعتراض گروه وفاق در دزفول ، بومی برای فرمانداری دزفول قوت گرفت

به گزارش خبرنگار دزآوان ۶ تن از افرادی که خود را دلسوز دزفول معرفی کردند با حضور در تهران مانع انتصاب فرماندار بومی در دزفول شده و خواهان انتصاب فرماندار غیربومی رامهرمزی و مسجد سلیمانی برای دزفول شده اند. آقایان م م ، ع چ ، ، م س ، ق م ، غ ر ، ح آ با حضور در تهران به گزینه بومی معرفی شده برای فرماندار دزفول و خواهان جلوگیری از انتصاب وی شده اند. این افراد که خود را پیش از این از حامیان انتصاب فرماندار بومی معرفی کرده اند اینبار نیز بنای اعتراض خود را علم کردند.به نظر میرسد پدر خوانده های سیاسی دزفول همچنان نسبت به تلاش های پشت پرده برای انتصاب گزینه مد نظر خود تلاش میکنند و اهمیتی برای خواسته مردم دزفول که همانا انتصاب فرماندار بومی است ، قائل نیستند.

۱- کشمکش ها بر سر فرماندار دزفول، خاطرات درسهای تاریخ دوران مدرسه را در ذهن تداعی می کند که پس از مرگ هر پادشاه و سلطانی، جنگ و کشمکش های بسیاری برای جانشینی وی به راه می افتاد و در خلال آن جنگ داخلی، خونریزی و اشغال کشور به دست بیگانه بسیار محتمل بود. عمده این مشکلات بخاطر تعلل در جانشینی و نبود جانشین واقعی صورت می گرفت.

۲- با گذشت سه ماه از رفتن حبیب الله آصفی فرماندار اسبق دزفول، هر روز نامی مطرح می شود و گزینه ای عَلم می کنند! و هر بار عده ای له و علیه آن گزینه بپا می خیزند که چنین است و چنان! روزی می گویند: دزفول شهر مدیرپروری است و گزینه باید بومی باشد، روز بعد همانها ندا سر می دهند گزینه، نباید بومی باشد، اصلا هر کسی باشد بجز این گزینه مطرح شده؟!

انگار این تضبضب نمی خواهد از این شهر رخت بربندد و سیاسی نماهای ما هنوز اندر خم یک کوچه هستند!

در حوزه سیاسی، طالع این شهر چه بد رقم خورده است!

۳- در جدید ترین اخبار واصله، ظاهرا گروهی از سیاسیون که ترکیب آن از سیاسیون وابسته به اصول گرایی و حمایت اصلاح طلبان هستند و قبل از این با شعار همدلی و اتحاد، پا به عرصه سیاسی دزفول نهاده اند، بعد از بی نتیجه بودن فعالیت هایشان در فضای انتخابات شورای شهر در اولین #تصمیم_گیری خود پس از آن برای فرمانداری دزفول صراحتا بیان کردند که فرماندار دزفول بایستی #بومی بوده که با فرهنگ، تمدن، و جامعه دزفول آشنایی کامل داشته باشد به دنبال ان اقدام به معرفی جناب اقای #عزیز_مرداس معاون سابق و از بازنشستگان فرمانداری و از گزینه های توانمند بومی جهت فرمانداری کردند که از همان ابتدا به علت اینکه ایشان بازنشسته بودند نتیجه کار مشخص بود، اما پاپی زاده به احترام رای جمعی از نخبگان این شه، موضوع را دنبال کردکه به علت قانون منع به کار گیری بازنشستگان این موضوع ابتر ماند.

۴- محمدرضاکرمی نژاد که در پرونده خود دو نشان لیاقت از دو رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران بابت خدمات ارائه شده داشته و سالها مدیر کل آب و فاضلاب استان ایلام و سیستان و بلوچستان بوده و چند ماهی است از شهرداری رفته، با موافقت وزیر در آستانه رفتن به استان سیستان و بلوچستان جهت مدیر کلی آب و فاضلاب این استان است.
اینبار با درخواست جمعی از متدینین و مردم به عنوان گزینه بومی فرمانداری به پاپی زاده جهت پیگیری معرفی می شود، و بار دیگر پاپی زاده مجاب می شود که با  استاندار  جهت این موضوع مذاکرات خود را آغاز کند، اما در اقدامی عجیب و قابل تامل گروه #وفاق با اصرار بر هر گزینه ای به جز کرمی نژاد، بر روی مهندس شهبازی فرماندار رامهرمزی الاصل شهرستان آبادان اجماع می کنند.

حال دلیل آن چه می باشد در مجال دیگری به آن خواهیم پرداخت!
لیکن این اقدام شتاب زده ی برخی سیاسیون که عمده آنها از طیف اصولگرا هستند و تعدادی از اصلاحطلب ها نیز آنها را همراهی می کنند! با پناه بردن به بیت یکی از آقایان در تهران و نامه نگاریهای متعدد بنظر می رسد از هر گزینه ای بر روی کره خاکی حمایت کرده اند بجز کرمی نژاد!

در همین اثنا شنیده شده استاندار خوزستان دوباره گزینه ای اهل مسجد سلیمان برای فرمانداری دزفول در نظر گرفته است.

متن فوق نه برای تخریب چهره و گروهی خاص نوشته شده و نه برای حمایت از گروه و شخص و صرفا جهت یادآوریِ تاریخیِ مردم عزیز دزفول به نگارش در آمده، تا به یاد داشته باشند برخی به دور از تدبیر و آینده نگری، با دخالت در امور شهری و جلوگیری از حضور فرمانداری دزفولی، تن به صدارت هر کسی برای نشاندن بر کرسی فرمانداریِ ولایت خود دادند! به دور از در نظر گرفتن جایگاه و سابقه گزینه ی مورد نظر که حتی یک روز در میان این مردم زندگی نکرده است، این پارادوکس را باهیچ توجیهی نمیتوان برای آیندگان بیان نمود!

نتیجه ی این بی تدبیری هرچه باشد متوجه آنهایی خواهد بود که بنام وفاق، اما بدور از وفاق و بدون در نظر گرفتن آراء مردم برای آنها تصمیم گرفتند

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه