رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۶
  • کد خبر : ۱۰۳۶۳
  • مشاهده :  142 بازدید
  • چاپ خبر : خروج پمپ شناور توسط آبفا روستایی دزفول از عمق دریاچه سد دز

خروج پمپ شناور توسط آبفا روستایی دزفول از عمق دریاچه سد دز

پمپ شناور متعلق به آبفا روستایی دزفول که آب شرب چندین روستای دزفول را پمپاژ میکند که در اثر طوفان و شرایط جوی هفته گذشته به اعماق دریاچه دز سقوط کرده بود توسط اداره آبفا روستایی دزفول و قایقرانان محلی از آب بیرون کشیده شد و محدد در مدار قرار گرفت.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی دزفول در گفتگو با خبرنگار دزآوان اظهار داشت ؛ در اثر وزش باد شدید و طوفان در شامگاه سه شنبه ومواج شدن سطح دریاچه سد دز و برخورد اسکله شناور با صخره ؛ شناور دچار صدمه گردید و پمپ شناور به کف دریاچه سقوط کرد .

گلچین پور افزود :  که با تلاش مسئول بهره برداری ابفار دزفول و بدون هیچگونه امکانات خاصی با رفتن به عمق آب و تلاش سخت و اقدامی بسیار شایسته و متعهدانه پمپ شناور با کمک اهالی و همچنین قایق داران منطقه به بیرون آب منتقل و جهت بهره برداری مجدد به تاسیسات آبرسانی مننقل گردید.

وی در ادامه افزود : شناور مذکور طرحی ابتکاری در زمان پایین رفتن سطح دریاچه سد دز برای تامین آب آشامیدنی ۱۴ روستای منطقه شهیون به کار گرفته شده ، که امسال با نصب پمپ شناور در محل اسکله آبگیر بر روی شناور؛ آب روستاهای فوق را تامین نمود.

گلچین پور مدیر اداره آبفا روستایی دزفول همچنین گفت : در حال حاضر بدلیل افزایش سطح آب دریاچه سد دز پمپهای شناور اسکله در مدار قرار دارند.

وی در پایان  از تلاشهای قایق داران و اهالی منطقه و همچنین از خودگذشتگی جناب اقای صدوقی صمیمانه تشکر نمودند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه