رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸
  • کد خبر : ۱۰۳۷۶
  • مشاهده :  367 بازدید
  • چاپ خبر : با شلیک موشک های سوریه،شمارش معکوس نابودی اسرائیل آغاز شد/انتقاد شدید به شورای نامگذاری به دلیل حذف نام شهدا از برخی معابر و خیابانهای دزفول
امام جمعه دزفول در خطبه های نماز جمعه دزفول مطرح کرد :

با شلیک موشک های سوریه،شمارش معکوس نابودی اسرائیل آغاز شد/انتقاد شدید به شورای نامگذاری به دلیل حذف نام شهدا از برخی معابر و خیابانهای دزفول

به گزارش خبرنگار دزآوان آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشارمردم  دزفول و به امامت حجت الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهرستان برگزارشد.


خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نمازجمعه با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی با استناد به کلام معصومین علیهم السلام افزود: دوچیز است که انسان را به بهشت می برد یکی تقوا و دیگری حسن خلق.

 

امام جمعه دزفول با اشاره آخرین جمعه ماه شعبان و ورود به ماه مبارک رمضان به تبیین حدیثی از پیامبر گرامی اسلام پرداخت و افزود: دراین ماه شیطانها دربند هستند و درهای بهشت باز و درهای جهنم بسته است.

 

وی افزود: ماه رمضان فرصتی طلایی برای خودسازی بندگان مومن است و محروم و بدبخت کسی است که از فضیلت های این ماه بی بهره باشد.

 

امام جمعه دزفول تاکید کرد: ماه رمضان عبودیت و بندگی خداوند است و باید مراقب زبان چشم و گوش خود بود تا دچار گناه نشوند.

خطیب نماز جمعه دزفول از استغفار در پیشگاه خدای متعال و طلب بخشش و مغفرت وسجده طولانی بعنوان راههای رسیدن به قرب الهی نام برد وبرضرورت تلاوت قرآن مجید دراین ماه پرخیر برکت تاکید کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین قاضی  در خطبه دوم نماز جمعه به بررسی پیامدهای خروج امریکاازبرجام و دستاوردهای آن برای ایران پرداخت و گفت: با خروج آمریکا از برجام ،ایران مشروعیت بیشتری در استفاده صلح آمیز هسته ای پیدا کرد زیرا آژانس بین المللی انرژی اتمی با ابزار نظارتی دقیق هر سه ماه یکباربصورت رسمی بر فعالیت های هسته ای ایران نظارت و اعلام کرده بودند ایران کاملا به مفاد برجام عمل کرده است .

وی افزود: پس از خروج امریکا از برجام بی اعتمادی به امریکا در جهان تعمیق بیشتری پیدا کرد.

امام جمعه دزفول به باز خوانی سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص خروج امریکا ازبرجام پرداخت و گفت:انرژی هسته ای نیاز واقعی کشورمان است زیرا تا چند سال دیگر ایران به ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای نیاز دارد و اگر فراهم نشود مورد بازخواست آیندگان خواهیم بود.

امام جمعه دزفول انرژی هسته ای را بهانه آمریکا دانست و گفت:اگر در برابر آمریکا کوتاه بیاییم بار دیگر بهانه دیگری خواهد آورد.

جمهوری اسلامی ذلت ملت ایران را در دوره قاجار و پهلوی به عزت و ایستادگی تبدیل کرده است

وی ادامه داد : جمهوری اسلامی ذلت ملت ایران را در دوره قاجار و پهلوی به عزت و ایستادگی تبدیل کرده و از منافع و عزت کنونی کوتاه نخواهد آمد.

خطیب جمعه دزفول با بیان اینکه به سه کشوری که اعلام آمادگی کرده اند نیز نمی توان اعتماد کرد افزود:با اعتماد بیجای برخی مسئولان به دشمن خسارات زیادی به ملت وارد شده است.

امام جمعه دزفول تاکید کرد: مسئولین کشور اکنون در امتحان بزرگی قرار گرفته اند آیا سرافرازی و عزت ملت را حفظ خواهند کرد یانه و باید منافع ملت تامین شود.

وی افزود: برخی از مسئولین باید متوجه بار سنگین گرانی بر دوش مردم باشند وبه دنبال حل مشکلات با تکیه به تولید ملی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی خبر مسرت بخش پاسخ موشکی سوریه به اسرائیل متجاوز موجب خوشحالی است زیرا زمان و مکان این عملیات بصورت هوشمندانه انتخاب شد.

امام جمعه دزفول افزود: با شلیک موشک های سوریه،شمارش معکوس نابودی اسرائیل آغاز شد.

وی به پیام ها و دستاوردهای پیروزی باشکوه جبهه مقاومت در انتخابات پارلمان لبنان نیز اشاره کرد و گفت:مردم رویکرد مقاومت و ایستادگی را انتخاب کردند که این بیانگر تفکر مردم لبنان است زیرا امروزه ملت های اسلامی جنایت های عربستان را به خوبی شناخته اند.

امام جمعه دزفول درپایان به آماده سازی مساجد توسط مومنان تاکید و از عدم حضور برخی از مسئولان در نماز جمعه که متعلق به کشور ، نظام  و مردم است انتقاد کرد.

امام جمعه دزفول با انتقاد شدید از مسئولان نامگذاری معابر عمومی از حذف نام مبارک شهیدان در برخی از خیابانها و معابر عمومی این شهرستان تاکید کرد که باید مراقب این کارخود باشند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه