رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
  • کد خبر : ۱۰۳۹۲
  • مشاهده :  506 بازدید
  • چاپ خبر : کلوپ شهید رجایی #دزفول وقفی ماندگار از مرحومه بی بی فاطمه سیاه پوش

کلوپ شهید رجایی #دزفول وقفی ماندگار از مرحومه بی بی فاطمه سیاه پوش

🔹به گزارش دزآوان به نقل از  روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان #دزفول ، سنت حسنه و زیبای وقف سکوی عروجیست که ویژگی ماندگاربودنش، توان و نیرویی به انسان می بخشد که تا ملکوت پیش رود و عروجش را به کمال برساند…اقدام نیکویی که همواره در قرآن و احادیث پیامبران از آن بعنوان […]

🔹به گزارش دزآوان به نقل از  روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان #دزفول ، سنت حسنه و زیبای وقف سکوی عروجیست که ویژگی ماندگاربودنش، توان و نیرویی به انسان می بخشد که تا ملکوت پیش رود و عروجش را به کمال برساند…اقدام نیکویی که همواره در قرآن و احادیث پیامبران از آن بعنوان باقیات صالحات و ماندگارترین عمل برای بندگان نام برده شده است.

🔹چرا که وقتی فرد وقف کننده ، تعلقات مادی را از دنیای خود دور کرده و تنها چشم به رضا و عطای محبوب بدوزد، پر پرواز می گیرد تا به آسمان ها عروج یابد… و شایدهمین لذت، مهمترین بهانه برای شروع کارنیکویی باشد که ثوابش بی پایان است…

🔹فرهنگ وقف از دیرباز در میان مردم نیکوسرشت شهرستان دزفول نیز رایج بوده به گونه ای که در تمام این سالها خیران و واقفان دزفولی به عنوان بازوی توانمند درراستای توسعه و تعالی این شهرستان گام برداشته اند. مردان و زنان نیکوکاری که با انفاق داشته هایشان در راهی که خوشایند خداوند است به دزفول و مردمانش نور و نیرو بخشیده اند که اکنون دزفول بتواند در عرصه وقف و ترویج این سنت در کشور حرفی برای گفتن داشته باشد…

🔹گویا وقف و بخشش مال و اموال، وارثی ارزشمند است که نسل به نسل و سینه به سینه درمیان مردمان دزفول منتقل شده است.

🔹اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان #دزفول در همین راستا به منظور رشد و ترویج بیش از پیش فرهنگ وقف و معرفی و قدردانی از واقفان گرانقدر این دیار خوش آوازه در عرصه وقف ، تلاش نموده تا در سلسله گزارشاتی به معرفی موقوفات و افراد وقف کننده ای بپردازد که دزفول را در توسعه و پیشرفت یاری نموده اند.

🔹در اولین مورد، موقوفه مرحومه بی بی فاطمه سیاهپوش معرفی خواهد شد.

🔹این بانوی شادروان و نیکوکار در سال ۱۲۷۱ با وقف زمینی به مساحت ۲۰٫۳۰۳٫۷۰ خواستار شد که درآمد حاصل از وقف این زمین بعنوان نیت وی در راه اموراتی همچون تعمیرمساجد،خیرات و مبرات و روضه خوانی و عزاداری سید الشهدا(ع) هزینه شود.

🔹در حال حاضردر این زمین کلوپ ورزشی شهید رجایی واقع در خیابان شریعتی بنا شده که چندین سال است در اجاره و استفاده اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول و یکی از مهمترین مکان های ورزشی در #دزفول است.

🔹شایان ذکر است ،مرحومه سیاهپوش در آن سال ها که از آن یک قرن می گذرد ، در کنار این وقف،مکانی های دیگری را نیز وقف کرده که گزارشات این وقفیات نیز به زودی منتشر خواهند شد.

🔹در پایان جا دارد یاد و خاطره مرحومه بی بی فاطمه سیاهپوش و خانواده ایشان را به دلیل انجام این اقدامات ارزشمند و برداشتن گام در مسیر زیبای وقف گرامی بداریم. بانویی که از آن سالهای دور تاکنون با وقف اموالش علاوه بر اثبات تاریخچه باسابقه این شهرستان در عرصه امور خیر ، نام نیکی از خود به جای گذاشت و موجب شد تا ابد همگان از پرتو عمل خیر و پر برکت وی بهره مند شوند….

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه