رفتن به بالا
  • جمعه - ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۵
  • کد خبر : ۲۵۸۵
  • مشاهده :  364 بازدید
  • چاپ خبر : مرگ یک جوان ۲۲ ساله بر اثر اصابت صاعقه در روستای بن جعفر دزفول

مرگ یک جوان ۲۲ ساله بر اثر اصابت صاعقه در روستای بن جعفر دزفول

به گزارش دزآوان به نقل از  واحد خبری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول : ساعاتی پیش بر اثر اصابت صاعقه در بن جعفر یک جوان ۲۲ ساله جان خود را از دست داد. خبرنگار ۱۲۵ در این باره گفت : در ساعت ۱۳:۲۸ دقیقه امروز جمعه مورخ ۸ آبان ماه طی تماس […]

به گزارش دزآوان به نقل از  واحد خبری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول : ساعاتی پیش بر اثر اصابت صاعقه در بن جعفر یک جوان ۲۲ ساله جان خود را از دست داد.

خبرنگار ۱۲۵ در این باره گفت : در ساعت ۱۳:۲۸ دقیقه امروز جمعه مورخ ۸ آبان ماه طی تماس تلفنی از سوی پاسگاه قبله ای (بن جعفر) با سامانه ۱۲۵ این سازمان خبر صاعقعه زدگی یک جوان ۲۲ ساله واقع در جاده دزفول شوش نرسیده به بقعه متبرکه محمد بن جعفر در زمینهای زراعی داده شد که بلافاصله از سوی ستاد فرماندهی عملیات اکیپ امداد و نجات به محل حادثه فرستاده شد .

مهندس معظم فر (مدیرعامل سازمان) که شخصا در محل حضور داشت در این باره به خبرنگار ما گفت : متاسفانه دراین حادثه یک جوان حدودا ۲۲ ساله که ساکن شهرک بن جعفر می باشد و برای پیدا کردن جان پناه در هنگام بارندگی و رعد و برق به درخت کناری (صدر) که در زمینهای زراعی میباشد پناه آورده بود، بعلت اصابت مستقیم صاعقه جان خود را از دست داد.

ایشان در ادامه افزودند : رعد و برق قادر است صدماتی جدی وارد آورد، می‎تواند به راحتی انسان و یا حیوان را از پای درآورد، زیرا از جریان الکتریکی بسیار بالایی برخوردار است که مدت آن کم بوده ولی قدرت آن زیاد است.

معظم فر با اشاره به اینکه براساس مطالعات و بررسی‎های به عمل آمده توسط متخصصین امر تعداد رعد و برق در هر لحظه در سراسر دنیا بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ بار می‎باشد افزود شدت جریان الکتریکی در رعد و برق ممکن است بین ۱۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ آمپر باشد درحالی که حداکثر شدت جریان قابل تحمل معمولاً ازچند صد آمپر تجاوز نمی‎کند؛هشدار داد تا در هنگام رعد و برق و بارندگی از تردد در زمینهای کشاورزی، باغات و ایستادن در محلهایی نظیر اینها حتی المقدور خودداری شود.

خبرنگار ۱۲۵ افزود: قبل رسیدن آتش نشانان این جوان ۲۲ ساله توسط اهالی محل به بیمارستان انتقال داده شد ولی براثر اصابت مستقیم صاعقه دچار ایست کامل قلبی شد .

 مهندس عبدالحسین معظم فر (مدیرعامل سازمان) در مورد آبگرفتگی های معابر بعلت بارندگی در شب روز گذشته به خبرنگار ما گفت : بیش از ده ها مورد گزارش آبگرفتگی به سامانه ۱۲۵ این سازمان گزارش شده که آتش نشانان در کوتاه ترین زمان ممکن از چهار ایستگاه عملیاتی به یاری همشهریان شتافته و نیز در ادامه بارندگی مشغول عملیات می باشند.

شایان ذکر است : تمام نیروها و تجهیزات سازمان آتش نشانی از روز چهار شنبه به صورت آماده باش صد در صد در آمده و آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز میباشد .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه