رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۹
  • کد خبر : ۴۸۲۴
  • مشاهده :  1557 بازدید
  • چاپ خبر : مقصر  وارد شدن خسارت ناشی از سیل به مردم دزفول وزارت نیرو و مدیریت سد دز است

مقصر وارد شدن خسارت ناشی از سیل به مردم دزفول وزارت نیرو و مدیریت سد دز است

به گزارش دزآوان مهندس پاپی زاده گفت : دولت باید امکانات بیشتری جهت اتفاقات در اختیار ما قرار دهد و ما انتظار داریم که دولت و وزارت نیرو که تقصیر متوجه این وزارتخانه است در بحث تعیین خسارت و پرداخت خسارت به مردمدزفول که اکثرا کشاورز و روستایی هستند توجه ویژه ای کند.

DSC04805

مهندس عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در خلال بازدید از مناطق سیل زده دزفول که با حضور مدیر کل ستاد بحران کشور و رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شواری اسلامی انجام گرفت در گفتگوی اختصاصی  با دزآوان گفت : مدیریت سد دز و وزارت نیرو باید با توجه به هشدارهایی که از روزهای قبل توسط اداره هواشناسی اعلام شد و از طریق همه رسانه ها اطلاع رسانی شد مدیریت بهتری در رهاسازی آب سد دز انجام میداد و از نظر بنده مقصر اصلی خسارت وارد شده توسط مدیریت سد دز است.

وی ادامه داد: باید از روز سه شنبه وزارت نیرو برای تخلیه سد دز اقدام می‌کرد بو اید مدیریت سد این موضوع را در نظر میگرفت و و از روز قبل از بارندگی و پیش از سیل  به تدریج قسمتی از آب سد را رها میکردند تا به مردم شهر دزفول که در قسمت پایین دست قرار دارند آسیب و خسارت وارد نمیشد.

وی افزود : اما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه این رهاسازی آب پشت سد صورت نگرفت و بامداد پنج شنبه به یکباره آب پشت سد را آزاد کردند و به دلیل ظرفیت رودخانه خسارات و سیل ایجاد شد که این خسارت وارده به مردم دزفول که در پایین دست سد دز قرار دارند متوجه وزارت نیرو است و وزیر محترم در بحث مدیریت سد دز باید تجدید نظر کند.

پاپی زاده ضمن انتقاد از دستگاههای اجرایی استان خوزستان بیان داشت : ناهماهنگی و خلا وجود دستگاههای اجرایی استان در این اتفاق مشهود بود و وقتی که سازمان هلال احمر دزفول تنها ۳۰۰ کنسرو دارد و چادربه اندازه سیل زدگان در اختیار ندارد چگونه میشود به مردم امداد رسانی کرد.

نماینده مردم دزفول  در ادامه افزود : نبود و کمبود امکانات و عدم هماهنگی مردم را آزار داد اما بسیاری مردم با کمکهای خود این خلا را پر کردند.

وی تصریح کرد : دولت باید امکانات بیشتری جهت اتفاقات در اختیار ما قرار دهد و ما انتظار داریم که دولت و وزارت نیرو که قصور متوجه این وزارتخانه است در بحث تعیین خسارت و  پرداخت خسارت به مردم دزفول که اکثرا کشاورز و روستایی هستند توجه ویژه ای کند.

پاپی زاده میزان خسارت در شهر دزفول را بالای ۱۰۰ میلیارد تومان دانست و اظهار داشت : با توجه به اینکه دزفول شهری ساحلی است و در دوطرف رودخانه خساراتی وارد شده است و میزان خسارت در کل شهرستان بالای ۵۰۰ میلیارد تومان است و دولت و وزارت نیرو در بحث خسارت به عنوان دستگاه مقصر باید اقدام جدی انجام دهند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه