سایت دز آوان آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس در دزفول همزمان با سایر نقاط کشور برگزار گردید | شبکه خبری تحلیلی دزآوان
رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۷
  • کد خبر : ۷۰۱۰
  • مشاهده :  541 بازدید
  • چاپ خبر : آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس  در دزفول همزمان با سایر نقاط کشور برگزار گردید

آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس در دزفول همزمان با سایر نقاط کشور برگزار گردید

در روز سوم مهر ۱۳۹۵ زنگ شروع سال تحصیلی با حضور کریم جعفری مشاور و نماینده وزیر آموزش و پرورش، حجه الاسلام و المسلمین قاضی امام جمعه دزفول، ، مسئولین و مدیران ارشد شهرستان و دانش آموزان و خانواده های ایشان در دبیرستان شهید سبحانی شهرستان دزفول نواخته شد.

به گزارش خبرنگار دزآوان حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در آیین نواختن زنگ آغاز سال جدید تحصیلی و بازگشایی مدارس با تبریک آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت یاد و خاطره دوران دفاع مقدس و شهدای آن دوران، بویژه شهدای دانش آموز گفت: دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی که با هم قرین می باشند، مؤلفه های مشترک زیادی دارند و باید از آنها درسهای زیادی آموخت و نقشه راه خود قرار داد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول مجاهدت و تلاش را یکی از مؤلفه های مشترک برشمرد و خاطرنشان کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با ایستادگی در برابر دشمن اجازه ندادند که خاک پاک میهن به تصرف دشمن درآید و با آغاز سال تحصیلی نیز جهاد و تلاش علمی آغاز می شود.

 

حجه الاسلام و المسلمین قاضی مسئولیت پذیری را یکی دیگر از مؤلفه ها عنوان کرد و یادآور شد: رزمندگان با احساس مسئولیت، از مرز و بوم کشور خود دفاع و تا سرحد شهادت پیش رفتند و دانش آموزان نیز بعنوان سرمایه های اصلی پیشرفت کشور، در عرصه های مختلف علمی و فنآوری تلاش می کنند.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول علو مرتبه و منزلت را سومین مؤلفه بیان و اظهار کرد: در دفاع مقدس بالاترین مقام و مرتبه الهی شهادت است و در عرصه علم و دانش مرتبه ای بالاتر از عالم و دانشمند وجود ندارد.

 

امام جمعه دزفول عرصه دفاع مقدس، و علم و دانش را دارای غایت و نهایتی مشترک دانست که باید افق دید دانش آموزان قرار گیرد و افزود: این مؤلفه ها باید بعنوان راهبرد اصلی و نقشه راه برای پیشرفت کشور مدنظر قرار گیرد.

 

حجه الاسلام و المسلمین قاضی خاطرنشان کرد: مقاومتی که در عالم فراگیر شده همان الگویی است که از پایداری در دفاع مقدس بوجود آمده، نهادینه و به فرهنگ تبدیل شده و در عرصه علم و دانش و فضیلت نیز باید این الگو نهادینه شود.

 

همچنین مشاور و نماینده وزیر آموزش و پرورش “کریم جعفری”، پیام وزیر آموزش و پرورش را به مناسبت بازگشایی مدارس قرائت نمود.

در ادامه محمد رضا  کرمی نژاد شهردار دزفول با برشمردن اقدامات شهرداری جهت استقبال از آغاز سال تحصیلی جدید خاطر نشان کرد: فعالیت های گسترده ای در حوزه های مختلف عمرانی و خدماتی، فرهنگی و اجتماعی با محوریت مدارس توسط شهرداری دزفول اجرا شده است  .

وی خاطر نشان کرد: همه ساله شهرداری دزفول قبل از آغاز سال تحصیلی با تشکیل ستادی ویژه ی بازگشایی مدارس، تمهیدات ویژه ای جهت آماده سازی فضای شهری جهت حضور پر نشاط دانش آموزان در مدارس اتخاذ می کند  .

شهردار دزفول گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده و بر اساس هماهنگی های بعمل آمده با اداره آموزش و پرورش، فعالیت هایی از قبیل پاکسازی معابر و خیابانهای اطراف مدارس، شستشوی مدارس، لایروبی جوی های اطراف مدارس، رنگ آمیزی و خط کشی خطوط عابر پیاده و سرعت گیرها، بازدید ، ترمیم  و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی مقابل مدارس توسط واحدهای مختلف شهرداری دزفول انجام شده است  .

مهندس کرمی نژاد  افزود: رسیدگی به فضای سبز، هرس و کاشت نهال در مدارس در دستور کار ما قرار گرفته است و مدارس می توانند با همکاری شهرداری مناطق نسبت به انجام این امر ، اقدام نمایند  .

لازم به ذکر است مهندس حبیب الله آصفی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دزفول ،سرهنگ الهامی فرمانده نیروی انتظامی , کارکنان دفتر نماینده دزفول ,مدیر امور آب و فاضلاب دزفول و دیگر مسئولین شهری نیز در مراسم نواختن زنگ بازگشایی مدارس حضور داشتند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه