رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
  • کد خبر : ۷۲۷۴
  • مشاهده :  343 بازدید
  • چاپ خبر : کشف و تخریب کوخه و دامگاههای شکار پرندگان وحشی در دزفول
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول :

کشف و تخریب کوخه و دامگاههای شکار پرندگان وحشی در دزفول

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از کشف و تخریب دامگاه های شکارچیان پرندگان وحشی در دزفول خبر داد.

فرهاد قلی نژاد در گفت وگو با دزآوان اظهار کرد: در پی گشت و کنترل مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، دامگاه های شکار پرندگان وحشی که توسط متخلفین جهت شکار آماده سازی شده بود، کشف و تخریب شدند.

وی افزود: برخی از شکارچیان برای شکار پرندگان وحشی مبادرت به احداث دامگاه هایی با استفاده از شاخ و برگ درختان می کنند که به آنها کوخه می گویند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول همچنین گفت: در این کوخه ها به دلیل استتار بالا، شکارچیان تعداد  از سازمان حفاظت محیط زیست رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از کشف و تخریب دامگاه های شکارچیان پرندگان وحشی در دزفول خبر داد.

فرهاد قلی نژاد در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی گشت و کنترل مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، دامگاه های شکار پرندگان وحشی که توسط متخلفین جهت شکار آماده سازی شده بود، کشف و تخریب شدند.

وی افزود: برخی از شکارچیان برای شکار پرندگان وحشی مبادرت به احداث دامگاه هایی با استفاده از شاخ و برگ درختان ( کوخه ) میکنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول عنوان کرد: در این کوخه ها به دلیل استتار بالا، شکارچیان تعداد فراوانی از پرندگان ازجمله انواع کبوترهای وحشی را شکار می کنند.

قلی نژاد، احداث و آماده سازی این دامگاه ها که موجب کشتار پرندگان وحشی می شود را ممنوع و غیرقانونی برشمرد و گفت:  در گشت و کنترل اخیر، تعداد چهار کوخه احداث شده در منطقه زاویه ها تخریب و پیگیری برای شناسایی احداث کنندگان ادامه دارد.

وی در پایان گفت : هر گونه شکار و صید گونه های جانوری اعم از پستانداران، پرندگان و ماهیان نیازمند اخذ مجوز لازم از سازمان حفاظت محیط زیست است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه