رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۱
  • کد خبر : ۸۰۴۳
  • مشاهده :  570 بازدید
  • چاپ خبر : تجمع صنفی کارگران فضای سبز شهرداری دزفول/ شهردار دزفول  از پرداخت یک ماه مطالبات معوقه کارگران تا فردا و پرداخت یک ماهه معوقات دیگر تا پایان این ماه خبر داد

تجمع صنفی کارگران فضای سبز شهرداری دزفول/ شهردار دزفول از پرداخت یک ماه مطالبات معوقه کارگران تا فردا و پرداخت یک ماهه معوقات دیگر تا پایان این ماه خبر داد

تعدادی از کارگران فضای سبز شهرداری دزفول صبح یکشنبه در اعتراض به آنچه که پرداخت نشدن حقوق و مطالبات خود عنوان کردند مقابل ساختمان فرمانداری تجمع صنفی برپا کردند.

به گزارش خبرنگار دزآوان بیش از ۵۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری دزفول روز یکشنبه با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری خواستار پرداخت حقوق معوقه و پرداخت حق بیمه خود شدند.
این کارگران که به صورت حجمی و زیرنظر پیمانکار در فضای سبز مناطق مختلف شهرداری دزفول مشغول کار هستند با انتقاد از پرداخت نشدن به موقع حقوق خود اظهارکردند:با داشتن چند سال سابقه، حقوق کارگران فضای سبز به درستی پرداخت نمی شود به طوریکه این کارگران حدود ۶ ماه حقوق معوقه طلبکار هستند ضمن اینکه بیمه آنان نیز قطع شده است.
این کارگران معتقدند از زمان تغییر وضعیت از نیروی انسانی به کارگر حجمی با مشکل تاخیر در پرداخت حقوق روبه رو شده اند و این امر برای آنها مشکل ساز شده است.
نداشتن امنیت شغلی و تهدید به اخراج از سوی پیمانکار دیگر نگرانی این کارگران معترض بود.

یکی از این کارگران در گفتگو با دزآوان گفت : ۵ ماه است حقوق و مطالباتمان پرداخت نشده است و همین امر موجب بروز مشکلات در وضعیت معیشتی ما شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول با حضور در جمع این کارگران به گفت و گو با آنان پرداخت.
وی  گفت:کارگران فضای سبز مناطق مختلف شهرداری دزفول که مقابل فرمانداری تجمع کرده اند به صورت حجمی مشغول به کار هستند.
امیر عیسی زاده افزود:برای حل مشکل این کارگران تاکنون جلسات متوالی با حضور شهردار برگزار شده و صبح امروز نیز بخشی از مطالبات این کارگران پرداخت شد.
وی گفت:کارگران فضای سبز شهرداری دزفول که بیش از ۲۰۰ نفر هستند و کلیه آنها زیرنظر پیمانکار مشغول بکار هستند بین سه تا چهار ماه حقوق معوقه دارند که تلاش می شود مشکل آنها حل شود.

محمد رضا کرمی نژاد شهردار دزفول نیز در گفتگوی تلفنی با خبرنگار دزآوان گفت ؛ مشکل مالی در کلیه شهرداری های خوزستان وجود دارد و شهرداری دزفول نیز از این موضوع مستثنی نیست.
وی افزود : در سالهای اخیر درآمد شهرداری که بیشتر لز مخل صدور پروانه است کاهش یافته و از اوایل سال ۹۵ به دلیل رکود شدید که در کل کشور فراگیر است کاهش چشمیگیری داشته و نسبت به سالهای دیگر کاهش بیشتری داشته است.

شهردار دزفول افزود : درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده شهرداری نیز با کاهش یافته که شهرداری دزفول را با کاهش درآند مواجهه کرده است.

کرمی نژاد پرداخت مطالبات کارگران در اولیت برنامه های شهرداری عنوان کرد و بیان داشت : بر اساس قرارداد پیمانکار موظف به پرداخت دو صورت وضعیت میباشد که برخی از آنها به تعهدات خود عمل نکرده و همین امر موجب تعویق حقوق کارگران شده است.

وی تصریح کرد : امروز (روز تجمع ) مطالبات یک ماه معوقات کارگران فضای سبز و سایر کارگران روند مالی خود را طی کرده و فردا به حساب آنها واریز میشود.

شهردار دزفول همچنین افزود : تلاش میشود و این قول را  میدهیم تا پایان ماه جاری نیز یکی دیگر از حقوق های معوق آنان پرداخت شود تا کمک شود تا قسمتی از مشکلات آنان بر طرف شود.
رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نیز دراین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت:به دلیل رکود ساخت و ساز و کاهش درآمد،مشکل مالی گریبانگیر شهرداری شده و باعث شده شهرداری نتواند بدهی خود را به پیمانکار پرداخت کند.
عظیم سرافراز رئیس شورای شهر دزفول نیز در گفتگو با دزآوان از برگزاری جلساتی برای رفع مشکل مالی شهرداری و تلاش یرای  برای ایجاد منابع درآمد شهرداری خبر داد و گفت : طی امروز و فردا جلساتی برای علت بوجود آمدن مشکلات و پیدا کردن راه حلی برای برون رفت از این مشکل برگزار خواهیم کرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه