رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۲
  • کد خبر : ۸۸۴۴
  • مشاهده :  324 بازدید
  • چاپ خبر : در نوروز احترام به طبیعت را فراموش نکنیم
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول خواستار شد :

در نوروز احترام به طبیعت را فراموش نکنیم

نوروز باستانی ایرانیان جشن رویش طبیعت است .و نشان دهنده پیوند فرهنگ ایرانی با طبیعت و محیط زیست است .و به همین دلیل بسیاری از هموطنان و همشهریان در نوروز و تعطیلات آن به دامان طبیعت می روند که جا دارد اصول طبیعت مورد توجه قرار گیرد .

فرهاد قلی نژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در گفتگو با خبرنگار دزآوان اظهار کرد  : طبیعت نمایشگاه زیبایی پرودگار است و حفاظت از طبیعت یک وظیفه همگانی است .وظیفه ای که در اصل ۵۰قانون اساسی ایران بر آن تاکید گردیده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در ادامه افزود :  در برخی از مناطق طبیعی مشاهده میگردد که برخی از شهروندان در هنگام استفاده از طبیعت پسماندهای خود را از طبیعت خارج نمی کنند و وجود پسماندها موجب آلودگی محیط زیست و مواهب طبیعی میگردد.

قلی نژاد تصریح کرد : از عموم شهروندان و میهمانان نوروزی تقاضا میشود  در هنگام ورود به طبیعت در حفاظت از آن کوشا بوده و ضمن پرهیز از آلودگی و تخریب محیط زیست پسماندهای خود را از طبیعت خارج نمایند.

وی همچنین گفت : در راستای حفظ محیط زیست  ضمن استقرار ایستگاههای استقبال کیسه زباله از سوی اداره حفاظت محیط زیست دزفول ، در مناطق طبیعی و گردشگری به همراه بروشورهای اطلاع رسانی توزیع خواهد شد .

شایان ذکر است شهرستان دزفول بدلیل برخورداری از تنوع زیستی کم نظیر در کشور و دارا بودن مناطق طبیعی زیبا هرساله میزبان تعداد فراوانی از گردشگران و مهمانان نوروزی در روزهای نوروز است .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه