رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
  • کد خبر : ۹۳۵۶
  • مشاهده :  1494 بازدید
  • چاپ خبر : استانی شدن دزفول و افزایش تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه شهرستان دزفول میتواند بهترین هدیه در روز چهارم خرداد سال آینده به مردم پایتخت مقاومت است
یادداشتی به قلم امین قمر مدیر مسئول پایگاه خبری دزآوان :

استانی شدن دزفول و افزایش تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه شهرستان دزفول میتواند بهترین هدیه در روز چهارم خرداد سال آینده به مردم پایتخت مقاومت است

 استانی شدن دزفول و تشکیل استانی با مرکزیت دزفول ، همچنین دستیابی به حق دزفول برای افزایش قانونی تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه دزفول در مجلس شورای اسلامی و در نهایت اضافه کردن نام دزفول به تابلو پایگاه چهارم شکاری وحدتی ، میتواند بهترین هدیه در روز چهارم خرداد سال آینده برای مردم دزفول اسوه های مقاومت و پایداری باشد.

? امسال چهارم خرداد خبری بسیار مهم از سوی فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران در گرامیداشت روز چهارم خرداد نام دزفول را در صدر خبرهای رسانه های داخلی و خارجی قرار داد.

خبر نامگذاری و تولید موشک بالستیک زمین به زمین سپاه به نام دزفول خبری بود که میتوان از آن به عنوان بمب خبری چهارم خرداد نام برد که باید از افرادی که در این خصوص پیگیری و تلاش کردند تشکر ویژه کرد.

?اما نباید اعتلای نام دزفول به همینجا ختم شود و از الان باید پیگیر مطالبات به حق مردم دزفول تا چهارم خرداد۹۷ بود.

مطالبات به حقی که دستیابی به آنها میتواند رونق اقتصادی ، ایجاد اشتغال و همچنین استقلال مالی ادارات دزفول را به دنبال داشته باشد.

? خواسته اول : شهرستان دزفول با جمعیتی بالغ بر نیم میلیون نفر بعد از اهواز پرجمعیت ترین شهرستان خوزستان است که شامل شهرهای سالند ، سیاه منصور ، شمس آباد ، حمزه ، صفی آباد ، امام ، میانرود و چغامیش و همچنین بخش های بزرگ و وسیعی چون شهیون است .

در انتخابات شورای شهر دزفول میزان آرا دو تفر اول شهر دزفول از نفرات اول کلانشهر اهواز بیشتر بود.

جمعیت شهرستان دزفول از چندین مرکز استان چند برابر است و با توجه به توسعه روز افزون شهرهای اقماری زمینه لازم برای استان شدن دزفول فراهم شده است تا با جذب اعتبارات استانی بتوان شاهد محرومیت زدایی شهرهای اقماری در حال توسعه بود که امروزه با مشکلات عدیده بهداشتی درمانی ، آموزشی و راههای جاده ای روبروست.

?افزایش تعداد نمایندگان دزفول در مجلس شورای اسلامی :

بر طبق قانون اساسی می‌توان پس از هر ده سال حداکثر ۲۰ نفر نماینده اضافه کرد. در سال ۱۳۷۸ و پیش از انتخابات مجلس ششم شمار نمایندگان به ۲۹۰ نفر افزایش یافت و تاکنون به همان میزان باقی مانده است.

در واقع طبق اصل شصت و چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۶۸ عده نمایندگان مجلس شورای اسلامی دویست و هفتاد نفر است و پس از هر ده سال، با در نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظایر آن‌ها حداکثر بیست نفر نماینده می‌تواند اضافه شود.

براساس سرشماری سال ۹۰ جمعیت شهرستان دزفول بالغ بر ۴۲۵۰۰۰ نفر بوده و به معنی آن است که شهرستان دزفول بالاتر از ۸ شهرستان مرکز استان کشور قرار دارد و هم اکنون بیست و هفتمین در کشور از بعد جمعیتی است که با مقایسه جمعیت شهرستان دزفول در سال ۸۵ که ۴۰۱۵۵۸ و سی امین شهر پر جمعیت کشور بوده ، پیش بینی می شود این سیر صعودی همچنان به دلیل مهاجر پذیر بودن دزفول ادامه یابد.

لذا طبق قانون شهرستان دزفول سه فاکتور جمعیتی ، سیاسی و جغرافیایی لازم برای افزایش تعداد نمایندگان از سهم افزایش ۲۰ نفری تعداد کل نمایندگان مجلس در حوزه های انتخابیه است و همچنین مرکزیت یک استان را از هر جهت دارا میباشد .

 از دزفولی های مقیم پایتخت و اعضای بنیاد و ستاد چهارم خرداد انتظار میرود پیگیر این موضوع که حق مسلم مردم شهرستان دزفول شهر مقاومت و پایداری است ، بوده تا در این حوزه نیز شاهد پیشرفتهایی باشیم.

? در پایان ضمن تشکر از فرماندهان سپاه پاسداران در توجه و قدردانی از مقاومت و تیستادگی مردم دزفول در دفاع مقدس با ۷نامگذاری موشک بالستیک زمین به زمین به نام دزفول ، از برادران ارتشی نیز تقاضا میشود نام دزفول را بر تابلو پایگاه چهارم شکاری وحدتی به پاس مقاومت مردم دزفول اضافه کنند چرا که این پایگاه هوایی در کنار مردم نقش بسزایی در ایجاد مقاومت و ایستادگی و خلق دژ مستحکم و تسخیر ناپذیر دزفول ایفا کرده و در واقع نماد مقاومت و پایداری دزفول قهرمان است.

امین قمر / مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی دزآوان

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه