رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • کد خبر : ۹۷۳۵
  • مشاهده :  536 بازدید
  • چاپ خبر : تعریض پل سنجر دزفول با تامین بخشی از اعتبار توسط استانداری و با پیگری نماینده دزفول آغاز شد
با پیگیری نماینده دزفول و دستور استاندار :

تعریض پل سنجر دزفول با تامین بخشی از اعتبار توسط استانداری و با پیگری نماینده دزفول آغاز شد

▪️عملیات تعریض و ایمن سازی پل سنجر در بخش مرکزی دزفول به عنوان یکی از مطالبات اهالی این منطقه ظهر پنجشنبه با دستور استاندار خوزستان آغاز شد.

 

 

به گزارش خبرنگار دزآوان تعدادی از اهالی بخش مرکزی دزفول که اکثرا از خانواده جوانی که در روزهای گذشته بر اثر سانحه رانندگی به دلیل غیر ایمن بودن جاده جان خود را از دست داده بودند روز پنجشنبه با اجتماع بر روی پل سنجر و گفت و گو با استاندار خوزستان خواستار تعریض این پل شدند.

 

به گفته آنان عرض کم این پل موجب بروز حوادث خونبار رانندگی در این مسیر شده است.

 

مهندس عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت : پل ورودی سنجر که یکی از پرترددترین مسیرهای روستاههای این منطقه است  هر ساله شاهد سوانح‌ مختلف منجر به فوت در این منطقه بوده ایم.

هر سال سوانح شدیدی که باعث سقوط خودرو به کانال بزرگ و حوادث منجر به فوت از جمله حادثه دو سال پیش که منجر به فوت ۱۲ نفر بر اثر واژگونی یک خودرو به درون کانال بزرگ آب در این جاده رخ داده است.

وی افزود : طی دو سال گذشته تعریض جاده تا حدودی انجام و استاندارد سازی گاردیل بین جاده و کانال ایمن سازی شد.

پاپی زاده تصریح کرد : این پل با کانال بزرگ ابیاری زاویه ۹۰ درجه دارد و دو پیچ خطرناک ایجاد شده که باعث سوانح مختلف میشود.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان توقف تکمیل ایمن سازی این جاده ره به دلیل عدم تامین اعتبار دانست و بیان داشت :مهندس کرمی نژاد شهردار دزفول پس از بررسی وضعیت و موقعیت منطقه را بررسی و با شرکت مشاوره به تفاهم رسیدند و پس از ارائه به شورای شهر ، این پروژه در برنامه های شهرداری قرار گرفت.

وی با انتقاد از شورای شهر دزفول اظهار کرد : در سال ۹۶ بهسازی این جاده از اولویتهای شهرداری خارج شد و جای گلایه مندی دارد.

نماینده دزفول گفت : پس از بازدیدی که به همراه استاندار محترم از این محل انجام شد  با توافق انجام شده نیمی از اعتبار احداث پل جدید در کنار این پل کم عرض توسط استانداری تامین میشود و مابقی آن توسط شهرداری تامین خواهد شد.

وی تصریح کرد : پل جدید با عرض دو برابر پل فعلی احداث میشود و همچنین یک‌ میدان در ورودی غرب دزفول برای ایمن سازی جاده و مسیر در نظر گرفته شده است.

استاندار خوزستان نیز در گفت و با اهالی سنجر و مناطق اطراف آن از آغاز عملیات اجرایی تعریض این پل خبر داد و گفت:به دلیل عرض کم پل سنجر همواره با وقوع حوادثی در این منطقه مواجه بودیم که باعث رنجش خاطر اهالی شده است.

 

غلامرضا شریعتی افزود:طراحی این پل آغاز شده و امیدواریم بزودی خواسته بحق اهالی منطقه اجرا شود.

 

وی گفت:با اجرای این طرح و فراهم کردن زیرساخت ها شاهد برقراری عدالت اجتماعی خواهیم بود.

 

استاندار خوزستان ادامه داد:با توجه به اینکه منطقه سنجر و مناطق اطراف آن در بخش مرکزی دزفول نقش مهمی در تولیدات کشاورزی و دامی دارند انتظار می رود با تعریض این پل شاهد توسعه صادرات محصولات این منطقه باشیم.

 

شهردار دزفول نیز گفت:پل سنجر با عرض ۵ متر و طول ۳۰ متر ۵۰ سال پیش ساخته شده که نیاز به تعریض داشت.

 

محمدرضا کرمی نژاد افزود: با تعریض پل سنجر این پل ۱۶ و نیم عرض و ۶۰ متر طول خواهد داشت.

 

وی اعتبار مورد نیاز برای تعریض پل سنجر را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

 

عباس پاپی زاده نماینده دزفول در مجلس از حمایت استاندار خوزستان برای تامین اعتبار تعریض پل سنجر دزفول تقدیر کرد.

 

دهیار سنجر نیز در گفتگو با خبرنگار دزآوان گفت : کم عرض بودن این پل همه ساله باعث جان باختن تعدادی از اهالی منطقه به دنبال سوانح رانندگی شده لست.

 

خیره کش ضمن تشکر از مسئولین بخاطر حضور در این منطقه اظهار داشت : امروز جمعی از اهالی با در دست داشتن پلاکارد و تصاویر از جوانان تازه فوت شده این منطقه به دلیل مشکلات جاده ای از مسئولین خواستار پیگیری جهت رفع این مشکل را داشتند.

 

به گزارش دزآوان به دستور استاندار بلافاصله مراسم کلنگ زنی تعریض این پل در دستور کار قرار گرفت .

۲۰۱۷۰۷۲۷_۱۰۲۷۵۲

 

۲۰۱۷۰۷۲۷_۱۰۲۶۲۳

 

431715820_248231

431718497_247362

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه