رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۵
  • کد خبر : ۹۷۴۷
  • مشاهده :  620 بازدید
  • چاپ خبر : شورای چهارم و فرصتهایی که از دست رفت
یادداشتی به قلم علیرضا زمانی راد عضو شورای سوم دزفول :

شورای چهارم و فرصتهایی که از دست رفت

علیرضا زمانی راد عضو شورای سوم شهر دزفول و از فعالین دزفول در یادداشتی تحت عنوان فرصتهایی که از دست رفت نسبت به عملکرد شورای چهارم انتقاد کرد.

علیرضا زمانی راد اعضای سابق شورای سوم در یادداشتی نسبت به عدم همراهی شورای چهارم با شهردار انتقاد کرد.

علیرصا زمانی در این یادداشت تحت عنوان فرصتهایی که از دست رفت !! نوشت :

✳ اضاعه الفرصت غصه

چهارمین دوره شورا در دزفول می توانست درخشانترین قطعه تاریخ شوراها باشد که متاسفانه نشد !!

عملکرد نسبتا خوب شورای سوم و شهردار منتخبش چنان رضایتمندی عمومی ایجاد نموده بود که از قبل آن جوانترین و گمنامترین افراد منتسب به شهردار با آرائی بالا و باور نکردنی توسط مردم‌ و به پاس قدردانی !! راهی شورای چهارم شدند.

شورای سوم با علم به ضعفهای اساسی و اصولی شهردار منتخب خود ، هیچگاه پشت اورا خالی نکرد بلکه با برگزاری نشستهای صمیمانه ، انجام ماموریت های مشترک اداری با همراهی شورا و شهردار ، برگزاری جلسات تذکر محرمانه و خصوصی ، شرکت درکارگروههای تخصصی شهرداری و آشنائی با معضلات و مشکلات اساسی شهرداری و کمک به تسهیل امور و برداشتن موانع از پیش پای شهردار ، رایزنی و پیوند دادن شهردار با مدیران علاقمند دزفولی در تهران ، و . . . تلاش نمودند تا شهردار ، بدون دغدغه به خدمتگزاری بپردازد .

صرف نظر از اینکه خواسته یا ناخواسته تمام موفقیتهای شورای سوم و پرسنل خدوم شهرداری به حساب شهردار مصادره گردید ولی عمران و موفقیت نسبی و رضایتمندی مردم تامین گردید . و این دستاورد کوچکی نیست ولو حق اعضای شورا و شهرداری ادا نشد .

با آغاز به کار شورای چهارم ، امید می رفت تا با پیمانی جدید راه نیمه تمام ادامه یابد و ما نیز ضمن بیان نقاط ضعف و قوت شهردار منتخب خود، توصیه موکد به حفظ آن با رعایت تدابیر و ملاحظاتی نمودیم ولی شورای چهارم با انتخاب یک مدیر اجرایی کشوری تلاش نمودند تا به سرعت عمران و توسعه دزفول بیفزایند .

مدیری توانمند که بیش از سی سال، مبسوط الید در رده های شهری ، استانی و ملی کارنامه موفقی از خود به یادگار گذاشته بود در چمبره شورایی غیر همسو و نا هماهنگ گرفتار آمد .

رکود وحشتناک ملی ، قطع بودجه های دولتی و شورای سیزده نفره ای که تا پایان دوره خود نتوانستند بر روی منافع شهر اجماع نمایند ، نتوانست شهردار دوره چهارم را از انجام و تکمیل پروژه های اساسی و بنیادی بازدارد .

سوالات مکرر ، استیضاحات پی درپی و پرونده سازی در سازمان بازرسی تابلو زشتی است که ما ناظران بیرونی هر روز ملاحظه می کنیم.

بی شک چنانچه شورای چهارم یک دهم شورای سوم از شهردار منتخب خود حمایت می کردند ، دوره چهارم درخشانترین قطعه تاریخ شوراها در دزفول بود .

دریغ و افسوس بر عمری که گذشت و فرصتهایی که از دست رفت .

یادداشتی به قلم علیرضا زمانی راد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه