رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • کد خبر : ۹۹۳۴
  • مشاهده :  370 بازدید
  • چاپ خبر : دزفول قانونا باید بیش از یک نماینده در مجلس داشته باشد / آیا مسئولین دزفول میتوانتد این حق چندین ساله مردم بزرگترین شهرستان خوزستان بعد از مرکز استان را بگیرند؟
با توجه به اظهارات عضو کمیسیون شوراهای مجلس در خصوص افزایش تعداد نمایندگان :

دزفول قانونا باید بیش از یک نماینده در مجلس داشته باشد / آیا مسئولین دزفول میتوانتد این حق چندین ساله مردم بزرگترین شهرستان خوزستان بعد از مرکز استان را بگیرند؟

?تعداد نمایندگان مجلس افزایش یافت ?احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: ۴۰ نماینده به حوزه‌های مختلف نمایندگان مجلس اضافه شده‌اند و تنها ۷ حوزه انتخابیه است که اختلافاتی در مورد اضافه شدن به تعداد نمایندگانشان وجود دارد که تکلیف آن ها نیز مشخص می‌شود. پ ن : شهرستان #دزفول با بیش از ۵۰۰ هزار […]

?تعداد نمایندگان مجلس افزایش یافت

?احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت:

۴۰ نماینده به حوزه‌های مختلف نمایندگان مجلس اضافه شده‌اند و تنها ۷ حوزه انتخابیه است که اختلافاتی در مورد اضافه شدن به تعداد نمایندگانشان وجود دارد که تکلیف آن ها نیز مشخص می‌شود.

پ ن : شهرستان #دزفول با بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت میتواند جزء گزینه های افزایش تعداد نمایندگان در مجلس باشد که تا کنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته شده است.

بر اساس قانون طبق جمعیت به ازای هر ۱۵۰ هزار نفر یک نماینده به آن‌ حوزه انتخابیه تعلق میگیرد و میتواند با رای مردم وارد مجلس شود.

در سنوات قبل دو شهر ماهشهر و دزفول به دلیل بعد جمعیتی دارای بیشترین شانس برای افزایش تعداد نمایندگان بودند اما تاکنون این مهم بخ دلایل مختلف حاصل نشده است.

این انتظار میرود مسئولین دزفول به دور از هرگونه تعصب قومیتی و سیاسی به دنبال احقاق حق چندین ساله این شهرستان بزرگ شمال خوزستان شوند.

آیا مسئولین شهرستان دزفول میتوانند این حق قانونی و چندین ساله بزرگترین شهرستان خوزستان پس از مرکز استان را دریافت کنند یا بار دیگر همچون مسائل مختلف این امر میسر نمیشود؟

?آیا #پاپی_زاده تاریخساز می شود؟

?به گزارش خبرنگار #دزآوان پایگاه اطلاع رسانی دزمهراب دزفول نیز در یادداشتی به بحث احتمال افزایش نمایندگان دزفول پرداخت که در ادامه میتوانید این متن را مطالعه نمایید :

?تاکنون چندین بار شاهد افزایش تعداد نمایندگان بوده ایم ولی اگرچه حسب قانون، دزفول باید سالها پیش دارای نماینده دوم میشد، این اتفاق به دلایل مختلف عملی نشد به گونه ای که برای اکثریت شهروندان به آرزویی محال تبدیل شده است.

?با مرور اجمالی اتفاقات دوران نمایندگی جناب آقای پاپی زاده، به راحتی میتوان دریافت که ایشان هم توان لابی گری فوق العاده و نیز دقت زیاد در اولویت بخشیدن به امور و صرف وقت مورد نیاز برای هر مسأله ای را دارا هستند و تنها نگرانی از باب عدم تمایل شخصی به اضافه شدن یک نماینده دیگر و کاهش احتمالی قدرت و نفوذ در حوزه انتخابیه به ایشان وارد است که:

آیا خودِ مهندس پاپی زاده نیز، قلباً تمایل به اضافه شدنِ یک همکار در حوزه انتخابیه خود را دارند یا خیر؟

که شاید مهمترین دلیل نیز در طی سالهای گذشته که باعث عدم ایجاد انگیزه برای نمایندگان وقت، پیگیری و احقاق حقی از دست رفته برای دارالمومنین میشد همین مورد بوده و قبول یک شریک در بالاترین سطح تصمیم گیری در کنار خود است.

?حال باید منتظر ماند و دید آیا پاپی زاده اینبار برای این شهر تاریخساز می شود و یا اولویت های او به شیوه ای دیگر چیدمان شده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه