رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۸
  • کد خبر : ۹۹۵۷
  • مشاهده :  449 بازدید
  • چاپ خبر : پل شناور عامل تجمیع زباله و رویش جلبک در رودخانه دز است / پایان مهلت قانونی به شهرداری برای جمع آوری پل شناور دزفول
رئیس اداره محیط زیست دزفول :

پل شناور عامل تجمیع زباله و رویش جلبک در رودخانه دز است / پایان مهلت قانونی به شهرداری برای جمع آوری پل شناور دزفول

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت : فرصت قانونی به شهرداری برای جمع آوری پل شناور پایان یافته و این پل باید جمع آوری شود.

به گزارش خبرنگار دزآوان رودخانه دزفول در محل نصب پل شناور به دلیل وجود این پل محل تجمیع زباله ها شده و به دلیل حالت مردابی که ایجاد شده به محل رویش جلبکها تبدیل شده است.

دکتر فرهاد قلی نژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در خصوص این معضل به خبرنگار دزآوان گفت : وجود پل شناور در این محل باعث شده که این پل همانند یک سد عمل کرده و آب در منطقه مذکور به حالت ساکن تبدیل شود.

وی مردابی شدن آب رودخانه دز در محل اتصال پل را عامل رشد جلبکها در این محل دانست و بیان داشت : در سیلاب  دو سال پیش جلبکها در این منطقه از بین رفت اما با احداث مجدد پل شناور و ساکن شدن آب این گیاهان مجدد  رشد کرده و منطقه را مردابی کرده است.

قلی نژاد تصریح کرد : برای از بین بردن جلبکها در این نقطه از رودخانه دز باید لایروبی صورت گیرد که این موضوع در کارگروه حافظت کیفی رودخانه دز مطرح شده و وزادت نیرو باید لایروبی را به عنوان متولی حریم رودخانه انجام دهد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست دزفول با بیان اینکه مدت زمانی مهلت به شهرداری برای جمع آوری این پل به پایان رسیده ، گفت : طبق قانون پل شناور باید جمع آوری شود و این موضوع به شهرداری اطلاع داده شده و شهرداری و شورای شهر برای احداث پل کابلی جایگزین پل شناور مهلت خواسته اند که این مهلت به پایان رسیده است.

وی تاکید کرد : در صورتی که نسبت به جمع آوری پل شناور از سوی شهرداری اقدام نشود ، بر اساس حکم قضایی ناچار به جمع آوری پل شناور هستیم.

قلی نژاد در پایان خاطر نشان کرد : بر اساس گزارشات کارشناسان محیط زیست پل شناور دزفول از عوامل آسیب به محیط زیست رودخانه دز شناخته شده است.

ایمان کناری سرپرست شهرداری دزفول نیز در خصوص تجمیع زباله در این محل گفت : به مسئولین شهرداری دستور رسیدگی فوری جهت جمع آوری زباله ها در محل رودخانه دز شده ایم که به زودی این کار عملیاتی میشود.

وی افزود : در سنوات قبل نیز این کار صورت گرفته اما نیازمند لایروبی است که متولی آن وزارت نیرو است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه