سایت دز آوان نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۰ مگاواتی دزفول کلنگ زنی شد | شبکه خبری تحلیلی دزآوان
رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
  • کد خبر : ۹۹۸۲
  • مشاهده :  749 بازدید
  • چاپ خبر : نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۰ مگاواتی دزفول کلنگ زنی شد
با حضور مسئولان کشوری ، استانی و شهری :

نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۰ مگاواتی دزفول کلنگ زنی شد

به گزارش خبرنگار دزآوان پیش از ظهر امروز با حضور طرزطلب معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی برق و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان آیین کلنگ زنی نزروگاه ۹۱۰ مگاواتی دزفول انجام گرفت.

عملیات ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۰ مگاواتی روز پنجشنبه با حضور معاون وزیر نیرو ، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی در دزفول آغاز شد.

این نیروگاه شامل ۲ واحد گازی کلاس اف هر یک به ظرفیت ۳۰۵ مگاوات به همراه یک واحد بخار با ظرفیت ۳۰۰ مگاوات با راندمان کلی ۵۸ درصد ،سیستم خنک کننده نوع ACC ، و سوخت اصلی گاز و سوخت پشتیبانی گازوئیل است.

نیروگاه سیکل ترکیبی دزفول با ۲۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی ظرف مدت سه سال توسط شرکت آنسالدوی ایتالیا در مجاورت شهر حمزه دزفول ساخته می شود.

حبیب اله آصفی معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول ساخت این نیروگاه را گامی دیگر از سوی دولت تدبیر و امید در راستای تامین برق پایدار مورد نیاز استان خوزستان با سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان کرد.

وی افزود:نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۰ مگاواتی طبق آخرین تکنولوژی روز دنیا با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دزفول ساخته می شود.

آصفی ظرفیت اشتغالزایی این طرح را ۸۰۰ نفر عنوان کرد و گفت:طبق برنامه ریزی انجام شده این نیروگاه ظرف مدت سه سال ساخته شده و وارد مدار میشود.

IMG_20171019_130414

به گزارش #دزآوان # عباس_پاپی_زاده رئیس مجمع نمایندگان #خوزستان و نماینده مردم #دزفول در مجلس شورای اسلامی در آیین کلنگ زنی نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۲۰ مگاواتی دزفول در پیش از ظهر امروز با حضور معاون وزیر نیرو ، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان کشوری ، استانی و شهری انجام گرفت در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد : امکانات بسیار خوبی از قبیل گاز و آب در شهرستان دزفول برای سرمایه گذار محترم فراهم شده تا با استفاده از ظرفیتهای منطقه در تولید #برق علاوه بر مصرف داخلی ، با فروش به مشتریان خارجی باعث توسعه استان شود.

وی کشور عراق در همسایگی استان خوزستان را بهترین مشتری برای خرید برق استان دانست و گفت : باید از ظرفیت و تقاضای کشور عراق برای خرید برق برای توسعه اقتصادی استان استفاده کرد.

#پاپی_زاده در ادامه با بیان تلاش کلیه مسئولین در اخذ مجوزهای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در دزفول افزود : فقط برای اخذ مجوزهای زیست محیطی یکسال دوندگی صورت گرفت که جا دارد از همراهی #استاندار_خوزستان و فرماندار دزفول تشکر کرد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان مدت زمان احداث نیروگاه سیکل ترکیبی را سه سال اعلام کرد و افزود : در ماههای گذشته برای کلنگ زنی نیروگاه تا محل آن حاضر شدیم اما به دلیل حواشی بوجود آمده و اینکه احتمال دادیم ممکن است در مدت زمان مقرر احداث نشود اجازه کلنگ زنی را ندادیم.

وی در خصوص اشتغال حاصل از کلنگ زنی نیروگاه سیکل ترکیبی نیز گفت : در زمان سه سال احداث نیروگاه بیش از ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد میشود و با تکمیل و افتتاح نیروگاه نیز تعداد قابل توجهی فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم #دزفول در مجلس شورای اسلامی احداث نیروگاه سیکل ترکیبی را گام دوم برای #صنعتی_شدن_دزفول دانست و بیان داشت : در سال گذشته با افتتاح فاز اول #کارخانه_فولاد_دزفول گام اول برای توسعه صنعت دزفول برداشته شد و فاز دوم کارخانه فولاد نیز سال آینده کلنگ زنی میشود.

وی تصریح کرد : نیروگاه دوم دزفول و کارخانه #قند_دزفول نیز از پروژه های مهم برای صنعتی شدن دزفول و توسعه اقتصادی و ایحاد اشتغال است که به زودی این پروژه ها نیز اجرایی خواهند شد.

IMG_20171019_140210

همچنین امروز   مجتمع دامپروری ۲ هزار راسی کیانی با حضور #مهندس_پاپی_زاده نماینده دزفول ، دکتر شریعتی استاندار محترم استان خوزستان و جمعی از مسئولان شهرستان دزفول افتتاح شد.

IMG_20171019_153248

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه